Veletrh Bauma: novinky od Kuboty | Staves s.r.o.

Když potřebujete stavební stroje s perfektním servisem.
Na víkend. Na půl roku. Napořád.

Máte dotaz? Volejte 585 312 444
nebo nám na sebe nechte kontakt. Ozveme se.

Veletrh Bauma a novinky od Kuboty

Od 8. dubna probíhal v německém Mnichově největší světový veletrh stavební techniky Bauma, kde vystavovali snad všichni výrobci stavební techniky napříč celým spektrem společně s výrobci jednotlivých komponentů, či přídavných zařízení.

Minirypadla Kubota nemohly chybět a tak vám představíme několik novinek, které jsme zde mohli celý týden vidět.

KX019-4 LPG

KX019-4 na plynový pohon LPG ukazovali v Mnichově poprvé a na rozdíl od ostatních výrobců minirypadel (jestli ne vůbec jediní), kteří se většinou zabývají vývojem a výrobou strojů na elektrický pohon se Kubota vydává jiným směrem a tedy palivem LPG, jednoduše dodávaným v bombě, kterou můžeme koupit na většině benzinových pump. Úschova a výměna je řešena velmi elegantně. Bomba je umístěna v zadním prostoru za kabinou pod zadním sklem (stříškou). Pro výměnu jsou zde speciální dvířka, které nám umožňují bombu otočit a jednoduše s ní manipulovat. Tento model by měl být dostupný k prodeji již koncem tohoto roku. Společně s KX019 byl k vidění elektrický dumper Kubota KC70.

KX080-4α2

Nové midirypadlo KX080-4α2 je těžší cca o 225 kg než jeho předchůdce KX080-4α a jeho největší předností je změna intervalu pro výměnu filtru pevných částic DPF - z původních 3000 mth na 6000 mth! Dále u nového modelu došlo ke změně přepínání režimů ECO x POWER, zvýšil se hydraulický výkon a vylepšily jemné nuance jako nový design pedálů pojezdu, nové sedadlo, apod.

KX016-4 a U17-3 HI + U36, KX037 se čtyřmi okruhy

Nově lze i ty nejmenší rypadla KX016 a U17 objednat s proporcionálním ovládáním přídavného hydraulického okruhu ovládaného na joysticku s možností doobjednat hydraulický okruh na hydraulický rychloupínač.

Dále je možnost u modelů U36 a KX037 doobjednat přímo z výroby 3. a 4. přídavný hydraulický okruh (2 proporcionální s ovládáním na joysticku jsou standard), tedy okruh např. na naklápěcí hlavu powertilt nebo na otoč pro rotátor společně s hydraulickým rychloupínačem.

Nakladače R070 a RT220-2

U nakladačů proběhla změna zejména díky nové přísnější emisní normě. U modelů R Kubota od příštího roku zruší modely R065, R082 a R085 a nahradí je modely R070 a R090, které z nich vycházejí. Kromě jemných úprav kabiny pro zlepšení výhledu, proběhne největší změna na motoru, kde i u těch slabších musí nově dodávat filtr pevných částic DPF. U RT220-2, který nahradí RT210 se defacto mění pouze výkon motoru, kde je snížen na požadovaných 19 kW.

Novinek byla letos na Baumě k vidění celá řada. Nejenom, co se týče výrobce, ale i možných aplikací a adaptace s různými přídavnými zařízeními na minibagry Kubota, jako např. třídící lopata Allu, hydraulické kladivo, drapáky DMS, mulčovač, kladač dlažby, fréza na pařezy Kemroc a na nakladači např. sněhovou frézu společně se sypačem umístěným na zádi.