Drticí a třídící lopaty Montabert | Staves s.r.o.

Drticí a třídící lopaty Montabert

Poslední dobou je kladen velký důraz na snižování nákladů a zpracování materiálů a odpadů přímo v místě stavby, čímž odpadají nemalé náklady na odvoz a uložení odpadního materiálu, nákup a dovoz materiálu nového.

Proto Montabert nabízí ucelenou řadou třídicích a drticích lopat pro rypadla a nakladače. Jedná se o 7 modelů drticích lopat pro rypadla o objemu od 0,15 m3 do 2,3 m3 a stroje od 5 do 100 tun a 4 modely o objemech 0,2 až 0,5 m3 pro nakladače od 3 do 10 tun. Lopata se používá pro drcení nejrůznějších materiálů přímo na místě bez nutnosti další manipulace. Dojde tak k okamžité recyklaci a znovupoužití demoličního nebo jiného odpadu. Celá konstrukce lopaty je z Hardoxu 400 a pohyblivá, excentricky poháněná čelist, stejně jako pevná čelist jsou vyrobeny z manganové oceli. Podle typu lopaty je možnost nastavit velikost výstupu mezi 10 až 120 mm. Čelisti jsou vyměnitelné a otočitelné pro méně častou nutnost výměny. K usnadnění údržby jsou lopaty vybaveny centrálním mazáním. V případě drcení velkého množství armovaného betonu je možné lopatu vybavit elektromagnetem, který po rozdrcení betonu umožní vyjmutí výztuží z recyklátu.

Pro třídění vytěženého materiálu nebo demoličního odpadu lze použít třídicí lopaty s rotujícím sítem. Výhodou je možnost výměny síta a tím změny velikosti výstupu podle konkrétních požadavků. K dispozici jsou 3 modely lopat pro nakladače o hmotnosti 3 do 25 tun objemu lopat od 0,4 m3 do 2,4 m3, pro rypadla o hmotnosti od 3,5 do 50 tun jsou v nabídce 4 modely objemech 0,3 až 4,3 m3. Pro lopaty je možnost výběru z 6 velikostí sít od 20x20 po 80x80 mm.