Dumpery Thwaites: historie | Staves s.r.o.

Když potřebujete stavební stroje s perfektním servisem.
Na víkend. Na půl roku. Napořád.

Máte dotaz? Volejte 585 312 444
nebo nám na sebe nechte kontakt. Ozveme se.

Dumpery Thwaites - historie

Kolový dumper Thwaites v roce 1953

DUMPERY THWAITES

Když v roce 1951 ve městečku Leamington asi 30 km od anglického Birmighamu vymysleli první koncept kompaktního kolového dumperu, nikdo netušil, jak obrovskou tradici, zejména britskou, tím založí. Jak populární stroje vyvinou, že vyjma malých technologických úprav, tyto stroje přečkají celých 70 let. V západní Evropě jsou tyto dumpery oblíbené a zákazníci chápou jejich obrovské výhody, tedy kompaktnost a výbornou manévrovatelnost, nízké provozní náklady, vynikající prostupnost terénem a dlouhou životnost (v českém prostředí se můžeme setkat s názvy jako dempr, dumpr, minidempr, správně z anglického originálu by slovo mělo být nejspíš dumper). V poslední době se dá říct, že i firmy v České republice začínají chápat tyto výhody, protože tyto stroje můžeme vidět více a více na českých a moravských stavbách.

Model 3T s otočnou korbou a vysokovýklopem

Dnes společnost Thwaites nabízí dumpery od nosnosti 1 tuna až do 10 tun. Všechny modely vyjma toho největšího 10 tunového lze pořídit ve variantě s otočnou korbou +/- 90° nebo s pevnou výklopnou korbou. Modely do 4,5 tuny mají pohon hydrostatický a pohání je diesel Yanmar, dumpery od 6 tun jsou pak poháněny motory Deutz a mají převodovku powershift. Všechny typy mají pohon všech 4 kol, jsou vybaveny ochranným rámem s certifikací ROPS, osvětlením pro jízdu na komunikacích a majákem.

Kolové kloubové kompaktní dumpery 1,5T, 3T a 6T má firma Staves také na půjčovně, proto využijte kdykoli možnost si tyto kompaktní stroje vyzkoušet přímo na vaší stavbě, ať poznáte výhody kolových dumperů Thwaites.