Nová generace minirýpadel | Staves s.r.o.

Nová generace minirýpadel

Nová generace minirýpadel Kubota – zvýšený výkon, komfort a bezpečnost práce!

Nová generace minirýpadel Kubota – zvýšený výkon, komfort a bezpečnost práce!

Ve středu 11. března 2020 představila Kubota (největší světový výrobce minirypadel) nové tři 5tunové stroje – KX060-5, U56-5 a U50-5. Nová rypadla jsou navržena tak, aby splňovala nejnovější a nejpřísnější trendy z hlediska komfortu a pohodlí obsluhy a nejnovější emisní normu Stage V. Zároveň v Kubotě dbali s velkým důrazem na všechny podněty zákazníků, které v několika důležitých věcech zapracovali do nového designu. KX060 plně nahrazuje model KX057, tedy stroj s kompaktní zádí, U56 nahrazuje U55 a U50 střídá U48, tedy dvě rypadla s nulovým přesahem zádě. 

NOVÝ BAREVNÝ LCD DISPLEJ

NOVÝ BAREVNÝ LCD DISPLEJ

Nejvýraznější změnou, a na první pohled viditelnou, prošel displej, který je nyní barevný, LCD a 7‘‘ veliký. Pro pohyb v menu používá jedno otočné tlačítko, které zároveň slouží k potvrzení a výstupu z menu. Obsluha z něj dostane všechny důležité informace ohledně pracovních dat, nastavení průtoků hydraulického oleje v prvním nebo druhém přídavném hydraulickém okruhu, servisní informace apod.

PLNĚ NASTAVITELNÉ VZDUCHEM ODPRUŽENÉ SEDADLO A EXTRÉMNĚ NÍZKÁ HLUČNOST

74 LpA (dB)

Další novinkou, kterou ocení zejména strojníci, je vysoký komfort v kabině, počínaje novou sedačkou, která lze nastavit ve dvou různých polohách a zároveň je zde možnost nastavit konzole joysticků nezávisle na sedadle, s pohodlným vzduchovým odpružením, poháněným kompresorem a extrémně nízkou hlučností uvnitř kabiny - 74 dB, které se dosáhlo zbrusu novou strukturou kabiny. Za příplatek je možné dodat stroj s kamerou umístěnou na zádi, kde se zadní prostor promítá na již zmíněný 7“ displej.

 

ORIGINÁLNÍ DIESELOVÝ MOTOR KUBOTA

ORIGINÁLNÍ DIESELOVÝ MOTOR KUBOTA

S rostoucími požadavky na životní prostředí, které jsou dnes již standard ve všech odvětví takřka na celém světě, jsou všechna nová rypadla vybavena originálním dieselovým motorem Kubota s přímým vstřikováním common rail a filtrem pevných částic, splňujícím emisní normu Stage V. Nový filtr DPF je navíc navržen tak, aby prodloužil servisní intervaly výměn a nezatěžoval obsluhu komplikací během práce. Stroje jsou navrženy i s ohledem pro co nejjednodušší provádění běžné údržby – boční a zadní kryty se dají široce otevřít, což umožňuje úžasný prostor pro kontrolu všech důležitých komponentů.

Rypadla KX060-5 a U56-5 budou k vyzkoušení u firmy Staves během května 2020, jejich menší bráška U50-5 pak během června. Těšíme se na ně i na Vás.

 

 

 

Video strojů ZDE