Kubota slaví 130 let! | Staves s.r.o.

Když potřebujete stavební stroje s perfektním servisem.
Na víkend. Na půl roku. Napořád.

Máte dotaz? Volejte 585 312 444
nebo nám na sebe nechte kontakt. Ozveme se.

Kubota slaví 130 let!

3. dubna Kubota Corporation, jeden s největších výrobců strojů a motorů, oslavila výročí 130 let na trhu.
Svůj příběh začala psát v roce 1890, kdy byla vůbec prvním japonským výrobcem ocelových vodovodních potrubí. Její zakladatel pan Gonshiro Kubota tak položil základy jedné z nejúspěšnějších firem.
 
Časem firma expandovala a v roce 1922 představila svůj první dieselový motor. Svými motory Kubota významně ovlivnila celý zemědělský segment a slavila s nimi obrovský úspěch. Logickým krokem proto bylo vyústění v rozhodnutí vyrábět vlastní zemědělské stroje. V šedesátých letech minulého století tak začala vyrábět první traktory, vodovodní rozvodové a zádržné systémy a další zařízení primárně zaměřené na zemědělství. V roce 1974 přišla firma Kubota se svým prvním minirýpadlem, které znamenalo průlom v oblasti stavebnictví díky stroji, který se jednoduše ovládal a byl přístupný daleko více lidem, než složité, velké ale hlavně drahé rypadla. V roce 1998 Kubota rozšířila své zájmy v zemědělské technice a otevřela výrobu a prodej svých strojů také v Číně.

Svět dnes čelí různým problémům. Kubota se vždy snažila držet krok s dobou a přinášela ty nejlepší výrobky do celého světa v oblasti zemědělství, stavebnictví, ale také v oblasti vodovodních systémů. Tento japonský výrobce je také jedním z největších výrobců dieselových a benzinových motorů, které se používají hlavně do zemědělství, stavebnictví a do generátorů. Když dáme stranou špičkové technologie Kuboty jakou jsou autonomní traktor nebo Bi-speed systém (systém minimálního poloměru otočení), tak každopádně Kubota výrazně zvýšila pohodlí a komfort operátorů a to jak v zemědělství tak ve stavebnictví.
 
Zároveň se Kubota výrazně zabývá ochranou životního prostředí, aktivně se zapojuje do řešení globálních problémů s nedostatkem vody a jídla. Jejich motory, sekačky na trávu, kompaktní stavební stroje a další zařízení připívají k důležité údržbě a obnově životního prostředí a měst.

Yuichi Kitao, prezident a zástupce společnosti Kubota Corporation nedávno zdůraznil základní hodnoty společnosti jako poctu jejím zakladatelům: „Při příležitosti našeho 130. výročí by bylo chybou, kdybychom si nepřipomínali naše základní zásady a že „bez inovací nebude růst.“
Jedna zmínka byla také věnována dvěma hlavním myšlenkám filozofie Kubota: „Jedna Kubota“ a „Na vaší straně“. Podle pana Kitao: „Jedna Kubota“ je přesvědčení, že každý člen společnosti je důležitý, a být „na vaší straně“ znamená, že každý zaměstnanec musí dennodenně přemýšlet o potřebách zákazníka.


V důsledku toho je vzhledem k dlouhé historii a vývoji Kuboty důležité si pamatovat její původ, kde byla společnost na začátku a kam směřuje. Kubota bude i nadále pracovat tak, jak to dělá již 130 let, aby poskytovala nejlepší kvalitu a nejvhodnější produkty a služby, a zároveň zaručuje ochranu životního prostředí, aby další generaci přenechala lepší svět. Prostřednictvím inovací, výzkumu a především efektivní komunikaci se svými zákazníky zůstane společnost věrná svému heslu „For Earth For Life“ - „Pro Zemi, pro život“.

Kubota Corporation je od roku 1890 předním výrobcem zemědělských a stavebních strojů a průmyslových motorů. Ředitelství má v Osace v Japonsku a pobočky ve více než 110 zemích po celé Severní Americe, Evropě a Asii. Přestože je zemědělské vybavení prvořadou nabídkou produktů společnosti Kubota, Kubota také vyrábí rozmanité portfolio dalších produktů, včetně systémů městské filtrace vody, zavlažování, potrubí, zastřešení, bydlení a velkých podzemních ventilů.

Naše poslání „Pro Zemi, pro život“ hovoří o našem závazku k ochraně životního prostředí Země a zároveň napomáhá výrobě potravin a vody, které jsou životně důležité pro potřeby společnosti, protože naše světová populace neustále roste. Tato mise je realizována pokaždé, když traktor Kubota sklízí úrodu, aby produkoval život udržující jídlo nebo náš stavební stroj budoval něco nového.