Návod na vyplnění přihlášky | Staves s.r.o.

Když potřebujete stavební stroje s perfektním servisem.
Na víkend. Na půl roku. Napořád.

Máte dotaz? Volejte 585 312 444
nebo nám na sebe nechte kontakt. Ozveme se.

Návod na vyplnění přihlášky k odborné zkoušce

Přihláška se tiskne oboustranně a uchazeč vyplňuje na jedné straně dva oddíly k tomuto určené. V přihlášce vyplňujete 1. a 3. oddíl na jedné straně, 2. oddíl vyplňuje lékař. Postupujte následovně:

Výňatek Přihlášky ke zkoušce odborné způsobilosti pro obsluhu stavebních strojů

  1. Zde uvedete skupinu stroje, na který se přihlašujete, opsáním z tabulky skupiny strojů z kolonky „název skupiny“.
  2. Vyplňte druh pohonu stroje, převážně to bude „spalovací motor“, může to být ale i „elektromotor“.

Výňatek Přihlášky ke zkoušce odborné způsobilosti pro obsluhu stavebních strojů

  1. Uveďte termín, ve kterém byla absolvována předběžná praxe. Tento termín musí odpovídat požadované délce minimální praxe - u základního kurzu se jedná o 400 až 450 hodin.
  2. Dále opět uveďte přesný název skupiny dle tabulky skupiny strojů.
  3. Vyplňte název podvozku pro následně uvedený „typ“ stroje, na kterém jste absolvoval/-a předběžnou praxi. Název podvozku uveďte podle sloupce: „podskupina, neboli omezení“ z tabulky skupiny strojů. Pokud chcete mít oprávnění na celou skupinu bez omezení, musíte absolvovat předběžnou praxi ne na jednom typu stroje, ale na typech strojů s oběma podvozky (např. pásovým i kolovým).
  4. Dále uveďte přesný název typu stroje, na kterém jste absolvoval/-a předběžnou praxi, např. KUBOTA KX161, CATERPILLAR 428E, JCB 4CX, atd. Nezapomeňte, že podle podvozku stroje, který uvádíte jako stroj, na kterém jste absolvoval/-a předběžnou praxi, předurčujete, jaké omezení dané skupiny obdržíte, či zda obdržíte celou skupinu bez omezení.
  5. Uveďte počet hodin praxe, který jste absolvoval/-a. Nezapomeňte, že minimální počet hodin praxe je pro kurz základní 400, pro rozšiřovací 200 a pro sloučený 450 hodin.
  6. Uveďte jméno a příjmení strojníka, pod jehož dohledem jste absolvoval/-a předběžnou praxi, v další kolonce uvedete číslo jeho strojnického průkazu. Číslo uveďte pečlivě, protože je dohledatelné v centrální evidenci.
  7. Podpis uvede buďto školitel (strojník) nebo zodpovědná osoba za uchazečova zaměstnavatele. Podle vybrané možnosti vyberte příslušnou kolonku.
V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat, rádi vám poradíme.

Stáhnout

Přihláška ke zkoušce odborné způsobilosti

PDF, 1 264 kB
Stáhnout

Seznam strojů, pro které je nutné oprávnění

PDF, 182 kB